Montaż mebli

montaż mebli Rzeszów

Montaż mebli niezbędny jest w większość kupowanych obecnie mebli. Są one dostarczane w częściach do samodzielnego montażu. Wynika to przede wszystkim z łatwości transportu i magazynowania, oraz z przeniesienia kosztów montażu na klienta. Złożenie mebli wymaga odrobinę wprawy i trochę czasu oraz narzędzi.

 

 

Sam świadczę usługę montażu mebli i dzięki zdobytemu doświadczeniu przy wielu tego typu projektach jestem w stanie wykonać ją sprawnie i dokładnie.

 

 

Jeśli mają Państwo meble które trzeba złożyć, zawiesić, przerobić, naprawić, proszę napisać lub zadzwonić.

Kupując meble do domu czy biura należy zwrócić uwagę na to czy zostaną one wysłane do nas złożone czy w kartonach do samodzielnego złożenia i skręcenia. Większość mebli sprzedawanych w sklepach przychodzi w paczkach, jako komplet elementów do samodzielnego montażu. Zarówno do złożenia szafy, łóżka czy półki niezbędne jest kilka elementów o których warto pamiętać. Postaram się przedstawić w kilku punktach jak podejść do sprawy by samodzielnie poradzić sobie z zadaniem montażu mebli.

Gdy już zdecydujemy się na samodzielny montaż mebli zadbajmy najpierw o przygotowanie sobie odpowiedniego miejsca. Warto jest, jeśli jest to możliwe przygotować sobie na tyle duży plac by można było porozkładać poszczególne elementy danej szafki by łatwo było je zidentyfikować. Jeśli robisz to pierwszy raz, to nie koniecznie będzie to oczywiste który element jest którym. Mając je porozkładane łatwiej będzie, patrząc w instrukcje, zorientować się co jest gdzie.

Narzędzia jakie powinieneś przygotować sobie do montażu mebli to:

  • nożyk
  • imbusy
  • śrubokręt płaski
  • śrubokręt krzyżak
  • młotek stalowy
  • młotek gumowy
  • wiertarkę
  • kombinerki
  • poziomice
  • Jeśli sprawnie posługujesz się wkrętarką to możesz też jej użyć 

Rozpakowując poszczególne elementy do montażu mebli warto pamiętać by przy rozcinaniu pudełek nie uszkodzić płyty meblowej. Zacznij od lekkiego nacięcia na samym rogu taśmy i rozchyl karton a taśma powinna się rozerwać. Warto też mieć jakieś szersze pudełko do którego wsypiemy zestaw śrub, gwoździ i kołków. Takie pudełko ułatwia odnalezienie elementów i zapobiega ich gubieniu.  Rozłóż elementy i weź instrukcję do ręki by zaplanować montaż mebli. kiedy już zorientujesz się który element do czego służy możesz przystąpić do prac.

 Montaż mebli Rzeszów

Skręcając meble należy zwracać uwagę na używany rodzaj wkrętów, a szczególnie na ich długość. Używając zbyt długiego wkręt możemy przekręcić się na drugą stronę ścianki powodując uszkodzenie laminatu płyty.

Zwróć uwagę podczas mocowania pleców szafki którą stroną płyta powinna iść do środka. zazwyczaj białą. Zdążają się też plecy laminowane, szczególnie w półkach. Podczas przybijania staraj się by gwóźdź był przybijany prostopadle do płyty i aby płyta placów był odpowiednio ułożona. Zapobiegnie to odpryśnięciu laminatu od ścianki składanych mebli. 

Składając meble często zachodzi konieczność dobicia ścianek do półek. Używając do tego młotka użyj młotka gumowego, lub uderzaj młotkiem przez kawałek deski bądź płyty.

Pamiętaj że warto patrzeć w instrukcję nawet gdy jest to któraś składana szafka dla Ciebie. Pomylenie lub pominięcie jakiegoś kroku, może wiązać się z koniecznością ponownego rozłożenia mebla by dokonać poprawek, a to znowu wydłuży czas montażu mebli.

Niektóre z większych mebli będą wymagały pomocy drugiej osoby. Warto wtedy poprosić o taką pomoc by nie uszkodzić mebli lub wykonać montaż mebli prawidłowo, nie ryzykując ich uszkodzenia.

Kiedy meble mamy już poskładane montujemy je i wieszamy w miejscach do tego przeznaczonych. Warto jest zadbać by były one w poziomie i pionie. Jeśli szafa jest większa warto przymocować ją do ściany by nie przewróciła się ona na użytkownika.

Proces składania mebli może być bardziej czasochłonny, niż czasem nam się wydaje. Jeśli człowiek ma odrobinę sprytu, chęci, narzędzia to warto też zapamiętać o cierpliwości, bo nie wszystko da się przyśpieszyć bez ryzykowania uszkodzenia mebli. 

Jeśli nie zdecydujesz się na samodzielne składanie mebli to zawsze możesz zadzwonić lub napisać do mnie. Ja na terenie Rzeszowa jestem w stanie przyjechać i dokonać takiego montażu. Świadczę usługę montażu mebli oraz innych drobnych napraw i regulacji jako rzszowzlotaraczka.pl.

Montaż mebli Rzeszów.