Regulacja okien

Regulacja okien rzeszów

Przed okresem zimowym warto przyjrzeć się swoim oknom, bo dzięki ich szczelności nie będzie nam uciekać ciepło za które płacimy spore pieniądze. Dzięki usłudze: regulacja okien Rzeszów mogę naprawić i wyregulować okna dla Państwa.

 

Obecna budowa okien pozwala na odpowiednie ustawienie izolacji okna. Zapewnia ona dużą szczelność w okresie zimowym oraz leprze przewiew powietrza w okresie letnim. Odpowiednia regulacja okien i drzwi zapewni zimą szczelność, bo w ten sposób ograniczamy ilość uciekającej energii na zewnątrz domu, mianowicie latem,  powietrze może swobodnie cyrkulowało pomiędzy domem a środowiskiem zewnętrznym.

Taka regulacja okien zima-lato, bo tak jest ona nazywana wykonywana jest poprzez przestawienie odpowiednich elementów okucia okna odpowiadających za dociśnięcie okna do ramy, W momencie kiedy okno jest dociskane do ramy szczelność okna się zwiększa a zatem i izolacyjność okna również. 

Jest kilka zasad na które warto zwrócić uwagę podczas regulacji okien. Bolce regulacyjne dają płynną regulację i warto z tego korzystać. Regulacja okien poprzez zbyt mocne dociskanie okien do ramy może spowodować:

    • szybsze wyrobienie się uszczelek okna co będzie się wiązało z koniecznością ich szybszej wymiany

    • przycinanie się mechanizmu okna

    • ciężką pracą mechanizmu okna

    • nawet uszkodzeniem okucia.

Dlatego warto robić to stopniowo i sprawdzać jak pracuje okno podczas takiej regulacji.

Regulacja okien Rzeszów

Moja praca z oknami i drzwiami rozpoczęła się kiedy zatrudniłem się w firmie Europlast w Rzeszowie. Tam zaczynając od prostych prac przechodziłem przez różne stanowiska gdzie zgłębiałem proces produkcji okien i drzwi. Następnie wiele lat zajmowałem się montażami stolarki budowlanej jak okna, drzwi, naświetla, fasady czy bramy garażowe. Każda budowa jest inna i wiele montaży wymaga zaplanowania i przemyślenia montażu. Po dokonaniu montażu należy wykonać regulacje okien i drzwi.

Przez wiele lat pracowałem ze stolarką okienno-drzwiową co pozwala mi na sprawne dokonywanie różnych napraw i regulacji okien. Jeżeli Państwo mają problem z oknami i są Państwo z Rzeszowa i okolic proszę napisać lub zadzwonić.