Rzeszów Złota Rączka

Układanie Paneli podłogowych

Obecnie modnym stało się układanie paneli bo są one trwałe, estetyczne i istnieje durzy ich wybór.

Sam proces układania paneli nie jest bardzo skomplikowany. Jeżeli posiadamy odpowiednie narzędzia, odrobinę cierpliwości i jest się sprawnym manualnie, możemy wykonać taki montaż samodzielnie.

Podczas układania Paneli warto przestrzegać kilku zasad:

  • Zakupione panele podłogowe kładziemy w pomieszczeniu w którym będziemy je układać na 48 godzin przed rozpoczęciem ich montażu. Zapewni to odpowiednie zaaklimatyzowanie się paneli, czyli uzyskamy odpowiednią temperaturę paneli oraz wilgotność która jest pomieszczeniu
  • Zanim przystąpimy do montażu, przygotowujemy powierzchnię na której panele mają zostać ułożone. Dbamy by była ona równa, czysta i sucha.
  • Na przygotowaną powierzchnię układamy izolacją przed wilgocią oraz izolację akustyczną. Na rynku istnieją różne rodzaje podkładów które pomoże nam wybrać sprzedawca w sklepie bądź montażysta.
  • Panele układamy od okna tak aby padające przez nie światło było równoległe do paneli
  • Panele podłogowe przesuwamy względem sąsiadujących paneli około 40 cm
  • Pomiędzy panelem a ścianą zostawiamy odstęp między 10 a 15 mm, związane jest to z pracą materiałów drewnianych pod wpływem zmian wilgotności.

Układanie Paneli podłogowych wymaga odrobiny wyczucia i wiedzy szczególnie w miejscach takich jak przejścia rur przez panele czy układanie przy drzwiach.

Jeśli potrzebowali by Państwo pomocy w układaniu paneli podłogowych proszę pisać lub dzwonić.